Bague Duo duets un īpašā viešņa Aija Vītoliņa koncertā 1. novembrī

Bague Duo duets un īpašā viešņa Aija Vītoliņa koncertā 1. novembrī

Viens no Latvijas labākajiem ģitāristiem Aivars Hermanis par sevi atgādina ar jaunu albumu, šoreiz talkā ņemdams jaunākas paaudzes mūziķi, ģitāristu Ēriku Upenieku. Ģitāristu dueta Bague Duo diskā skan Hermaņa un Upenieka oriģinālmūzika – 10 instrumentāli skaņdarbi pašradītos aranžējumos. Albumu izdod Upe tuviem un tāliem. Pirmo reizi kompaktdiskā ierakstītie skaņdarbi tiks atskaņoti 1. novembrī, koncertā mūzikas namā Daile, kur muzicēs Bague Duo.Koncerta īpašā viešņa būs arī dziedātāja Aija Vītoliņa, kura izpildīs populārus flamenko un fado skaņdarbus.

Ģitārista, komponista, aranžētāja Aivara Hermaņa 40 gadus ilgā pieredze un radošie sasniegumi ir ķīla katra jaunradīta darba vērtībai. Šoreiz pieredzējušais mūziķis spēkus apvienojis ar muzikālajās aprindās jau ievērību guvušo Ēriku Upenieku – ģitāristu, komponistu un aranžētāju. Aivars un Ēriks kopā muzicē kopš 2014. gaad, viņu muzikālās satikšanās vidutājs bija Hermaņa ilggadējs radošais partneris un domubiedrs, dziedātājs Igo, kura pavadošās grupas mūziķis tolaik bija Upenieks. Trijotne 2013. gadā sevi pieteica ar romantisko programmu Tu esi atnākusi. Gadu vēlāk abu ģitāristu duets jau izveidoja patstāvīgu koncertprogrammu. Tajā skanēja gan populāru melodiju apdares, gan pašsacerētas instrumentālas kompozīcijas. 2016. gada nogalē tika radīta īpaša Ziemassvētku koncertprogramma, bet tagad Bague Duosevi piesaka ar pirmo ierakstu albumu un jaunu koncertprogrammu.

Dueta nosaukumu mūziķi ir atvasinājuši no katalāņu mūzikas instrumentu darbnīcas H. Bague vārda, jo gan Aivars, gan Ēriks spēlē darbnīcā izgatavotas akustiskās ģitāras. „Bague” katalāņu valodā nozīmē – gredzens. H. Bague instrumentu tapšanai un izplatībai ir izteikti ģimeniska būtība – tikpat radniecīgi savā muzikālajā domāšanā ir abi ģitāristi, kuru spēles stils balstīts flamenko un Latīņamerikas džeza tradīcijās. Likumsakarīgi, ka jaunradītās kompozīcijas šķiet spāniskas saules un baudpilnas dzīves uztveres uzlādētas. Šīs mūzikas skanējums ir vienlaikus lakonisks un fantāziju rosinošs, un sniegs baudījumu gan atpūtas brīžos, gan dāvās harmoniju un enerģiju jaunam darba cēlienam.