Kristīne Zadovska
Rīgas Doma zēnu koris
Mārtiņš Klišāns
Zvanu ansamblis PRIMUS
Sitamo instrumentu mūziķi Ivo Krūskopa vadībāKoncerts I daļā.
Koncerts 1h 30 min. ilgs.

Koncertprogrammā “SVĒTKU VĒSTULES” izskanēs Jāņa Lūsēna 2003. gadā tapušās “Domus mea” (“Mans nams”) motetes, kurā ietilpst kantāte “Jubilate Deo” un komponista ar latviešu dzejas klasiķu vārdiem maz atskaņotas dziesmas.

2004. gadā komponista kantāte “Jubilate Deo” ar sakrālo tekstu latīņu valodā tika atskaņota 5. starptautiskā zēnu kora festivāla noslēguma koncertā. To izpildīja kopkoris, kurā piedalījās apmēram 250 zēnu un vīru koru dalībnieku no ASV, Baltkrievijas, Norvēģijas, Lielbritānijas, Igaunijas un Latvijas, kā arī Liepājas zvanu koris “Gloria Deo” kopskanējumā radot festivāla noslēguma koncerta skanējumam absolūtu kulmināciju.

14. decembrī motetu ciklu Rīgas Domā atskaņos Rīgas Doma zēnu koris diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā, zvanu ansamblis PRIMUS un sitamo instrumentu grupa, kopskanējumā radot mūzikas ciklam daudzveidīgas noskaņas – no pilnskanīgiem tutti līdz klusinātam zēna balss solo ar kora kontrapunktu.

Koncerta turpinājumā dzirdēsim Jāņa Lūsēna sen tapušas un līdz šim maz atskaņotas dziesmas mecosoprāna Kristīnes Zadovskas, solo instrumentu un zēnu balsu skanējumā. Kristīni Zadovsku un Jāni Lūsēnu saista ilga sadarbība gan vokālās kamermūzikas, gan muzikālo izrāžu jomā. Abiem māksliniekiem tuva ir latviešu dzejas klasika un tajā jaušamais latviskums un romantiskā pasaules izjūta, un tas radīs Ziemassvētku laikam tik atbilstošo maigo un klusināto skanējumu.